• Od utorka 16. apríla 2024 bude prebiehať v našej škole „ZBER PAPIERA“.

Papier budeme zbierať denne: 7:30 – 8:30 hod. a 14:00 – 16:00 hod.,

Finančné prostriedky budú prostredníctvom občianskeho združenia Rodičia a deti (ZRŠ) použité na modernizáciu našej školy a na nákup pomôcok pre žiakov. Najlepší jednotlivci a najlepšia trieda budú odmenení. Kontajner bude pristavený pred hlavným vchodom. Papier bude preberať pán školník. V prípade neprítomnosti pána školníka, môžete označené balíky s papierom umiestniť ku kontajneru.

Zviazané balíky papiera prosím označte: MENO ŽIAKA a TRIEDA.

Zberáme noviny, časopisy, reklamné letáky a kancelársky papier. Kartón a lepenka sa nezbiera.

Papier nedávajte do kartónových škatúľ.

• Besedy o šikane a extrémizme🫂🗣️👤

• V uplynulých dňoch sa naši žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili besied na tému šikany či extrémizmu, ktoré sú dôležitými témami a je potrebné o nich hovoriť.

Za prevenciu ďakujeme organizácii ICM Partizánske, ktorá sa dlhodobo venuje preventívnym aktivitám na školách.

Text & Foto: Mgr. Denisa Svitková

• Výlet do Bojníc 🚂🏰

• Žiaci 2. B sa na dnešný deň veľmi tešili, lebo ich čakal dlho očakávaný výlet do Bojníc. Kroky smerovali rovno do Bojnického zámku 🏰.

Po príchode žiakov už čakala pani sprievodkyňa, ktorá si pre nich pripravila zaujímavý program.

Porozprávala im veľa zaujímavosti o zámku a ukázala viaceré miestnosti a izby zámku, nádvorie zámku, kaplnku, historické obrazy a rôzne "poklady", ktoré sa zachovali z minulých storočí, navštívili záhradu, jaskyňu a dokonca aj hrobku.

Prehliadka sa im veľmi páčila, naučili sa niekoľko nových informácií a tiež sa nebáli spýtať sa, čo ich zaujíma :)

Po prehliadke nasledoval ešte nákup suvenírov na pamiatku :) 🎁🖼

Okrem toho si veľmi užili aj cestu 🚂.

To, že výlet vyšiel na 1* potvrdili aj slová detí počas cesty domov "To bol super výlet 🥰".

• VÝBER DO ŠPORTOVEJ TRIEDY

• Dnes 25.3. 2024 sa uskutočnil na našej škole výber žiakov a žiačok do piateho ročníka športovej triedy v školskom roku 2024/25.

Žiaci v budúcom školskom roku budú mať 4 hodiny športovej prípravy vo futbale ⚽a žiačky 4 hodiny všestrannej športovej prípravy🏐.

Záujemcovia preukázali svoje schopnosti v skoku, hode 🤾, behu 🏃‍♂️🏃‍♀️, silových schopnostiach a herných činnostiach.

Tešíme sa na nových spolužiakov v budúcom školskom roku.

• Darujte 2 % z Vašich daní

• Vážení rodičia!

Obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie sumy 2 % zo zaplatenej dane, ktoré ste už odviedli štátu a môžete nimi disponovať. Zo získaných peňazí zakúpime pomôcky, zmodernizujeme prostredie školy, prípadne dokúpime výpočtovú techniku.

Tlačivo si môžete stiahnuť tu: Vyhlásenie

Poukázať 2% z daní môžu nielen rodičia, ale aj iní rodinní príslušníci a známi. Vopred Vám ďakujeme za pochopenie a pomoc.

Občianske združenie Rodičia a deti pri ZŠ s MŠ Veľká okružná.

• Chemická olympiáda

• Mladí chemici sa stretli v okresnom kole Chemickej olympiády 🧪 vo štvrtok 14. marca 2023. Teoretické a praktické úlohy riešilo osem súťažiacich v kategórii D, kde súťažili ôsmaci a deviataci.

1. miesto 🥇 si vybojoval Patrik Baštrnák z 9.B 🏆

Blahoželáme!

• Geografická olympiáda

• Okresné kolo Geografickej olympiády 🌎 zorganizovalo Centrum voľného času v utorok 12.3.2024 v Základnej škole Radovana Kaufmana v Partizánskom. Témou monotematických úloh 52. ročníka súťaže bola „Vnútorná energia Zeme “ (litosféra, sopečná činnosť 🌋, zemetrasenia).

Súťažiaci v troch vekových kategóriách riešili teoretické a monotematické úlohy, úlohy z poznatkov o miestnej krajine a praktické úlohy.

Výsledky okresného kola Geografickej olympiády sú nasledovné:

Kategória G - 5. ročník ZŠ

1. miesto – Ondrej Kovalčík, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥇

2. miesto – Marek Chovan, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥈

Blahoželáme!

• Fyzikálna olympiáda

• V stredu 13.3.2024 sa uskutočnilo okresné kolo Fyzikálnej olympiády kategórií E, F.

Súťaž organizačne zabezpečovalo CVČ Partizánske a už tradične sa konala v priestoroch Základnej školy s materskou školou Veľká okružná, Partizánske.

Kategória F /8. ročník ZŠ a III. ročník OGY/

1. miesto – Dávid Hozák, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥇

3. miesto – Andrea Vargová, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥉

Kategória E /9. ročník ZŠ a IV. ročník OGY/

1. – 2. miesto – Jakub Gallik, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥇

3. – 4. miesto – Patrik Baštrnák, ZŠ s MŠ Veľká okružná, Partizánske 🥉

Blahoželáme!!! 👏

• Cvičné Testovanie 9

• "Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku." Už o týždeň čaká našich žiakov Testovanie 9 z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

• „Kto chce žiť, musí sa kývať, boriť – tvoriť a nie zívať.“ P. O. Hviezdoslav

• Dňa 8.3.2024 sa uskutočnilo školské kolo v umeleckom prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín - 2., 3. a 4.ročník.

Všetkým recitátorom ďakujeme za účasť a postupujúcim z prvého miesta držíme palce v prednese v okresom kole

POÉZIA:

1.miesto: Valentína Sarah Pietriková

2.miesto: Hana Kaletová, Kiara Reptíková, Hana Belianska

3. miesto: Tereza Pribilová, Daniela Šnírcová

PRÓZA:

1.miesto: Ema Zvalová

2.miesto: Peter Hüber

Gratulujeme!

• Práca na keramickom krúžku

• Piataci na keramickom krúžku vytvárali textúru v hline pomocou odtlačkov a vyrobili tak zaujímavú keramiku veľmi jednoduchým spôsobom. 😍👌

• Zbierka šatstva - Pomáhaj a recykluj ukončená

• Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli do zbierky oraganizovanou našou školou v spolupráci s občianskym združením Posuň To.

Podarilo sa nám spoločne vyzbierať 630 kg oblečenia, obuvi a hračiek. Vyzbierané množstvo teraz vytriedia a poputuje ďalej na pomoc ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách a sami si nevedia pomôcť alebo recykláciu. Takto učíme žiakov myslieť ekologicky a vedieť pomôcť ľuďom v núdzi.