• Pečenie muffinov 🧁🧁🧁na hodine angličtiny...

• Ingrediencie:

6.B – 1. skupina

múka, cukor, vajíčko 🥚, mlieko 🥛, jabĺčko, čokoláda 🍫...a anglický jazyk

Postup:

1. Napiekli sme muffiny 🧁a pri práci sme si zopakovali inštrukcie po anglicky ( add the flour, mix the egg, grate the apple....).
            2. Pri anglickom čaji s mliekom ( niektorí ho nemali odvahu ochutnať) sme zjedli čokoládové ale aj ovocné muffiny. Boli naozaj YUMMY, YUMMY!
            3. V triede sme podľa slovenského receptu a nášho postupu pri pečení s fotodokumentáciou napísali recepty v angličtine.
            4. Niektorí už stihli svoje práce aj odprezentovať, iní doma napiekli maminám ku Dňu matiek chutné muffiny.

GOOD JOB!

Mgr. A. Gombalová

• Hlasuj za náš projekt: Fitness na školskom dvore

• Prosíme zahlasujte za náš projekt Fitness na školskom dvore do 30. mája 2024. Zámerom projektu je  vybudovanie vonkajšieho fitness ihriska v areáli základnej školy a vedenie detí aj dospelých k aktívnemu pohybu na čerstvom vzduchu. Dotácia bude použitá na zakúpenie prvkov: dvojitý surf, jazdecký trenažér a lyžiarsky trenažér.

Hlasovanie je bezplatné.

Ako hlasovať:

1. Kliknite na link Fitness na školskom dvore, vyberte okres Partizánske.

2. Vyberte náš projekt Fitness na školskom dvore a kliknite na „Hlasovať za“.

3. Vpravo hore sa otvorí nové okno, kliknite na „Hlasovať".

2. Vyplňte požadované údaje, telefónne číslo a kliknite na „Poslať overovací kód“.

3. Overovací kód, ktorý Vám bude doručený vo forme SMS, vpíšte do tabuľky a odošlite.

• Susedské stretnutie v budúcom Ekoparku

• Pozývame Vás na susedské stretnutie, ktoré sa uskutoční už 6. mája 2024 (dnes) o 17-tej hodine na sídlisku Luhy II, pri cyklolávke. Chceme Vás všetkých pozvať na jedinečnú príležitosť spoznať a podieľať sa na pláne budúceho Ekoparku, ktorý sa pripravuje priamo tu! Okrem predstavenia plánov pre Ekopark sa môžete tešiť aj na zaujímavé aktivity, ako je výmena rastlín, fascinujúce rozprávanie o včelách a rôzne zábavné aktivity pre našich najmenších. Príďte a spojte sa s nami dnes o 17-tej na sídlisku Luhy II, pri cyklolávke a zúčastnite sa na vytváraní lepšieho a udržateľnejšieho prostredia priamo v našom meste!

• Upracme si mesto

• Žiaci a pedagógovia našej školy sa zúčastnili celomestskej brigády "Upracme si mesto" a vyzbierali odpadky na našom sídlisku.