• Od utorka 16. apríla 2024 bude prebiehať v našej škole „ZBER PAPIERA“.

Papier budeme zbierať denne: 7:30 – 8:30 hod. a 14:00 – 16:00 hod.,

Finančné prostriedky budú prostredníctvom občianskeho združenia Rodičia a deti (ZRŠ) použité na modernizáciu našej školy a na nákup pomôcok pre žiakov. Najlepší jednotlivci a najlepšia trieda budú odmenení. Kontajner bude pristavený pred hlavným vchodom. Papier bude preberať pán školník. V prípade neprítomnosti pána školníka, môžete označené balíky s papierom umiestniť ku kontajneru.

Zviazané balíky papiera prosím označte: MENO ŽIAKA a TRIEDA.

Zberáme noviny, časopisy, reklamné letáky a kancelársky papier. Kartón a lepenka sa nezbiera.

Papier nedávajte do kartónových škatúľ.

• Besedy o šikane a extrémizme🫂🗣️👤

• V uplynulých dňoch sa naši žiaci 6. a 7. ročníka zúčastnili besied na tému šikany či extrémizmu, ktoré sú dôležitými témami a je potrebné o nich hovoriť.

Za prevenciu ďakujeme organizácii ICM Partizánske, ktorá sa dlhodobo venuje preventívnym aktivitám na školách.

Text & Foto: Mgr. Denisa Svitková

• Výlet do Bojníc 🚂🏰

• Žiaci 2. B sa na dnešný deň veľmi tešili, lebo ich čakal dlho očakávaný výlet do Bojníc. Kroky smerovali rovno do Bojnického zámku 🏰.

Po príchode žiakov už čakala pani sprievodkyňa, ktorá si pre nich pripravila zaujímavý program.

Porozprávala im veľa zaujímavosti o zámku a ukázala viaceré miestnosti a izby zámku, nádvorie zámku, kaplnku, historické obrazy a rôzne "poklady", ktoré sa zachovali z minulých storočí, navštívili záhradu, jaskyňu a dokonca aj hrobku.

Prehliadka sa im veľmi páčila, naučili sa niekoľko nových informácií a tiež sa nebáli spýtať sa, čo ich zaujíma :)

Po prehliadke nasledoval ešte nákup suvenírov na pamiatku :) 🎁🖼

Okrem toho si veľmi užili aj cestu 🚂.

To, že výlet vyšiel na 1* potvrdili aj slová detí počas cesty domov "To bol super výlet 🥰".